خواص سنگ های قیمتی

خواص سنگ اونیکس

خواص سنگ اونیکس

خواص سنگ اونیکس در شفابخشی و درمان بیماریها

در مورد خواص سنگ اونیکس صحبت بسیار است. نام اونیکس (Onyx) از کلمه یونانی Nux، به معنای “ناخن” یا “سر پنجه تیز جانوران” گرفته شده است. دلیل آن این بود که سنگ اونیکس می تواند شامل رگه هایی روی خود باشد که رنگ مایه ای شبیه به رنگ پوست و گوشت انسان ها دارد. داستان از این قرار است که در بعد ظهر یک روز آفتابی ونوس (آفرودیت) الهه آسمانی عشق و زیبایی در حال چرت زدن بود.

سنگ اونیکس یکی از سنگ های قیمتی است که قدرت آرامبخشی بسیاری دارد، عده‌ای معتقدند شکل‌ها و طرح‌هایی که درون هر اونیکس نقش بسته، گویای داستان یا در بردارنده درسی از زندگی است. در افسانه‌ها آمده است که اونیکس خاطره اتفاقات فیزیکی که در اطراف فرد رخ می‌دهد را در خود حفظ می‌کند. بنابراین اونیکس سنگی قدرتمند است که چون زندگینامه دارنده‌اش را در خود دارد، در روان بینی استفاده می‌شود.

اونیکس سنگی نیروبخش است و برای ورزشکاران و افرادی که زیر فشار روحی و عاطفی زیادی هستند، مفید است؛ به طوریکه ذهن و جسم را متعادل کرده و قدرت ذهن را افزایش می‌دهد.

خواص سنگ اونیکس

  • چاکرای ریشه (اول)، ناف (سوم) و چشم سوم (چاکرای ششم) را تحت تاثیر قرار میدهد
  • افزایش استقامت و بردباری
  • آرامبخش و تسکین دهنده عصبانیت است
  • احساسات هیجانی و مزاج آتشین را فرو مینشاند. از این جهت سنگ اونیکس برای افراد با مزاج گرم بهترین گزینه است
  • جلوگیری از دیدن کابوس
  • مفید برای زیبایی پوست و مو
  • متعادل کننده ذهن

در جواهر نامه در مورد خواص اونیکس اینطور نوشته شده است:

هر که جزع با خویشتن دارد بی سببی اندیشه مند و غمناک باشد. هر که آن را با خود دارد سودا بر وی غالب گردد. در جای دیگر گفته شده که چنانچه کسی این سنگ با طعام یا شرابی خورده شود خوابش نبرد. همچنین آمده است که اگر این سنگ را میان دو کسی (همراه با طلسم) قرار دهید سبب خصومت و نزاع بین دو شخص می شود!

حضرت علی علیه السلام در مورد خواص سنگ اونیکس فرموده اند:

این سنگ منجر به افزایش ثواب و اثر عبادت می گردد. جزع یمانی (احتمالا همان اونیکس) در دست کنید که رد نمی کند مگر متمردان شیاطین را (حیله المتقین /26)

روش نگهداری از جواهرات اونیکس

برای نگهداری از سنگ اونیکس راه‌های مختلفی وجود دارد. بهترین راه برای حفظ و نگهداری این سنگ، تمیزکردن آن با پارچه مرطوب می‌باشد. با استفاده از پارچه مرطوب، شما می‌توانید به راحتی سنگ اونیکس را تمیز کنید و مدت زیادی از این سنگ استفاده کنید.

دقت داشته باشید که برای نگهداری از سنگ قیمتی اونیکس تا جای ممکن از هیچ کدام از انواع پاک کننده‌های اولتراسونیک و آمونیاک استفاده نکنید تا آسیبی به سنگ وارد نشود. این سنگ‌ها ممکن است دارای منفذ‌های زیادی باشند و مواد شیمایی مانند صابون هم می‌توانند درون آن انباشته شوند و سبب بی‌رنگی آن بشوند. به همین دلیل در نگهداری از جواهرات اونیکس باید حتما دقت کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.